مرکز مشاوره آنلاین ازدواج، تست روانشناسی ازدواج موفق

مشاوره ازدواج آنلاین، یکی از بهترین خدمات زوج درمانی در مرکز مشاوره ازدواج ویکی روان می باشد که می توانند بسیاری از تنش ها و مشکلات احتمالی را قبل از متاهل شدن کاهش دهد.
مشاور ازدواج آنلاین مورد نظرتان را انتخاب کنید موضوع مشاوره را انتخاب کنید
جمیله احمدپور جمیله احمدپور دکترای روانشناسی 5
مهارت ها : مشاوره پیش از ازدواج مشاوره ازدواج و زوج درمانی مشاوره خانواده مشاوره خودشناسی درمان افسردگی

هزینه 15 دقیقه مشاوره:

70,000 تومان
رزرو جلسه
محمد رضا سعید فیروزه محمد رضا سعید فیروزه دکترای روانشناسی 5
مهارت ها : مشاوره ازدواج و زوج درمانی درمان استرس و اضطراب مشاوره پیش از ازدواج مشاوره طلاق مشاوره ترک اعتیاد مشاوره خانواده درمان شکست عشقی و روابط اعتماد به نفس و عزت نفس

هزینه 30 دقیقه مشاوره:

100,000 تومان
رزرو جلسه
پروانه صفایی مقدم پروانه صفایی مقدم دكتراى روانشناسى 5
مهارت ها : مشاوره ازدواج و زوج درمانی درمان استرس و اضطراب درمان وسواس مشاوره کودک و تربیت فرزند درمان افسردگی درمان شکست عشقی و روابط مشاوره طلاق مشاوره خانواده مشاوره درمان خیانت

هزینه 30 دقیقه مشاوره:

120,000 تومان
رزرو جلسه
سینا قاسمی سینا قاسمی دکتر روانپزشک 5
مهارت ها : مشاوره جنسی و سکسولوژی مشاوره ازدواج و زوج درمانی روانشناسی سلامت مشاوره روانپزشکی

هزینه 15 دقیقه مشاوره:

180,000 تومان
رزرو جلسه
مهناز شاه مرادی مهناز شاه مرادی دکترای روانشناسی 5
مهارت ها : مشاوره پیش از ازدواج درمان استرس و اضطراب درمان افسردگی مشاوره جنسی و سکسولوژی مشاوره ازدواج و زوج درمانی درمان وسواس مشاوره ترک اعتیاد روانشناسی سلامت مشاوره درمان خیانت

هزینه 15 دقیقه مشاوره:

75,000 تومان
رزرو جلسه
منصوره بهرامی منصوره بهرامی دكتراى روانشناسى 5
مهارت ها : درمان استرس و اضطراب درمان افسردگی مشاوره ازدواج و زوج درمانی درمان شکست عشقی و روابط مشاوره کودک و تربیت فرزند اعتماد به نفس و عزت نفس

هزینه 30 دقیقه مشاوره:

120,000 تومان
رزرو جلسه
مهارت ها : مشاوره پیش از ازدواج مشاوره ازدواج و زوج درمانی مشاوره طلاق مشاوره خانواده درمان شکست عشقی و روابط مشاوره خودشناسی مشاوره روانکاوی

هزینه 45 دقیقه مشاوره:

600,000 تومان
رزرو جلسه
رزا شفیعی رزا شفیعی مشاور روانشناس 5
مهارت ها : مشاوره پیش از ازدواج درمان استرس و اضطراب درمان افسردگی مشاوره ازدواج و زوج درمانی مشاوره خانواده مشاوره خودشناسی مشاوره روانکاوی مشاوره درمان خیانت

هزینه 30 دقیقه مشاوره:

120,000 تومان
رزرو جلسه
دکتر مهرناز ماندگار نیکو دکتر مهرناز ماندگار نیکو دکترای روانشناسی 5
مهارت ها : درمان استرس و اضطراب درمان افسردگی مشاوره ازدواج و زوج درمانی مشاوره خانواده مشاوره کودک و تربیت فرزند

هزینه 30 دقیقه مشاوره:

120,000 تومان
رزرو جلسه
چرا از ویکی روان مشاوره آنلاین بگیرم؟
کاهش هزینه های غیر ضروری

با مشاوره آنلاین روانشناسی دیگه نیاز به صرف هزینه هایی مانند بنزین، هزینه رفت و آمد و دیگر هزینه های جانبی برای رفتن به دفتر مشاوره نیست

صرفه جویی در وقت شما

با مشاوره آنلاین وقت شما در ترافیک، رفت و آمد و انتظار در کلینیک های مشاوره تلف نمی شود. حالا از هر جا که هستید جلسه مشاوره برگزار کنید

دسترسی سریع و آسان به مشاور

به راحتی از هر نقطه جهان، فقط با چند کلیک با بهترین مشاورها جلسه مشاوره برگزار کنید

مشاوره صوتی و حتی تصویری

مشاوره روانشناسی آنلاین در ویکی روان از مشاوره تلفنی یا چتی (تایپی) کیفیت و اثر بخشی بسیار بالاتری دارد

سهولت در استفاده

هر کاربر با هر سطح دانشی می تواند در ویکی روان جلسه مشاوره تهیه و در آن شرکت کند (به همراه ویدئوی آموزشی و تیم پشتیبانی)

دیگران از مشاوره آنلاین راضی بودند؟

برای حفظ حریم کاربران از عکس حقیقی آنها استفاده نشده است

ویژگی مشاوره آنلاین در ویکی روان
مشاوره آنلاین

از هر جای دنیا با موبایل یا کامپیوتر در جلسه مشاوره آنلاین حضور پیدا کنید

امکانات زیاد اتاق جلسه

به صورت صوتی و یا تصویری، با بهترین کیفیت با مشاورتان صحبت نمائید

بدون نیاز به نصب نرم افزار

نیاز به نصب هیچ نرم افزاری روی گوشی یا کامپیوتر ندارید. مشاوره ها در سایت برگزار میشوند

پرداخت آنلاین وجه مشاوره

به صورت ریالی یا ارزی از هر جا به صورت آنلاین وجه جلسه را پرداخت کنید

تضمین کیفیت بالای فنی

کیفیت بسیار بالای ارتباط صوتی و تصویری از سراسر ایران و جهان

روانشناسان حرفه ای

تمام مشاورین ویکی روان دارای مدرک عالی تحصیلی و تجربه کار بالا هستند

نهایت امنیت

هیچ سازمان، نهاد، سایت یا فردی به اطلاعات شما دسترس نخواهد داشت

تنوع در خدمت رسانی

می توانید در دسته بندی های بسیار متنوع و بر اساس نیازتان مشاور خود را بیابید

باز هم سوال داری؟

برای آشنایی بیشتر با چگونگی مشاوره روانشناسی آنلاین در ویکی روان حتما به بخش سوالات متداول مراجعه کنید

مشاوره ازدواج چیست و در جلسات مشاوره روانشناسی ازدواج چه می گذرد؟

مشاوره ازدواج خوب، یکی از موضوعات مهم در خدمات مشاوره و روانشناسی ویکی روان می باشد. در بدو آشنایی قبل از ازدواج، بسیاری از نکات مهم برای شروع زندگی مشترک نادیده گرفته میشود؛ به همین دلیل با گذشت سالهای طولانی مشکلات و اختلافات زیادی بین زوجین پیش می آید. مشاوره پیش از ازدواج، مانند دارویی برای پیشگیری از طلاق محسوب میشود. ازدواج، مهم ترین تصمیم در زندگی هر فرد است، پس برای تصمیم گیری و کسب مهارت های لازم، نیاز به یکسری راهنمایی ها و آموزش دارید. باید در نظر داشته باشید که شریک زندگی شما در خانواده ای با افکار، فرهنگ، علایق و تربیتی کاملا متفاوت بزرگ شده است. خواه ناخواه بسیاری از معیار و علایق او با شما متفاوت است. پس باید یاد بگیرید که چگونه با وجود این تفاوت ها می توانید یک زندگی موفق تشکیل دهید. مشاوره ازدواج آنلاین، مطمئن ترین راه برای رسیدن به یک زندگی موفق است.

به نقل از Wiki Pedia:

Couples therapy (also couples' counseling, marriage counseling, or marriage therapy) attempts to improve romantic relationships and resolve interpersonal conflicts.

 

مشاوره پیش از ازدواج یا مشاوره ازدواج، بخش مهمی از زوج درمانی است. هدف اصلی سوالات مشاوره ازدواج، دریافت پاسخ مثبت یا منفی از روانشناس ازدواج نیست. هدف نهایی مشاوره پیش از ازدواج، راهنمایی و کمک به مراجعان برای انتخاب همسر مناسب است. در روانشناسی ازدواج، فرد مشاور سعی می کند تا بینش افراد را نسبت به خودشان، طرف مقابل، وظایف و مسئولیت های زندگی مشترک عمیق تر و آگاهانه تر صورت بگیرد. جلسه مشاوره بعد از ازدواج، اصولا به صورت زوج برگزار میشود. پس در طول این جلسات حضور مرد و زن در کنار هم ضروری است. اما اگر یکی از طرفین برای حضور مشکل داشته باشد، این جلسه ها به صورت فردی برگزار میشود.

در جلسات مشاوره روانشناسی ازدواج، روان شناس، با انجام مصاحبه های بالینی به یک شناخت کلی از شرایط طرفین میرسد. سپس با بهره گیری از آزمون های معتبر علمی به سنجش و ارزیابی زوجین می پردازد. این آزمون ها با هدف ارزیابی و سلامت روانی، بررسی تفاوت ها، و ویژگی های مشترک زوجین و احتمال موفقیت آمیز بودن ازدواج صورت می گیرد. با این وجود آزمون ها قطعیت ندارند و روانشناس زوج درمانی، با تمرکز بر روی گفته های زوجین به شناخت دقیق و جامع میرسد.

اهداف مهم مشاوره ازدواج مجازی:

 • بررسی آمادگی طرفین برای ازدواج
 • سنجش و ارزیابی سلامت روان زوجین
 • بررسی تفاوت ها و ویژگی های مشترک طرفین و خانواده های آنها
 • ارزیابی میزان شناخت افراد از وظایف و حقوق آنها در نقش همسر
 • بررسی میزان آشنایی زن و شوهر با مهارت های زندگی و روابط میان فردی
 • کمک به تصمیم گیری در خصوص متاهل شدن
 • آموزش مهارت های زندگی

مشاوره ازدواج

اهمیت مشاوره قبل از ازدواج؛ آیا مشاوره پیش از ازدواج ضروری است؟

مشاوره پیش از ازدواج، به زوج جوان کمک می کند تا بتوانند به شناخت بهتری از یکدیگر دست پیدا کنند. متاسفانه امروزه می توانیم شاهد جدایی های بسیاری باشیم که به علت عدم تفاهم زوجین با یکدیگر شکل می گیرد. مهم ترین دلیلی که ازدواج به طلاق منتهی میشود، این است که افراد شور و اشتیاق عشق اولیه خود را در نظر می گیرند، و مابقی را پشت گوش می اندازند که همین موضوع در آینده مشکلات زیادی برای آنها به وجود می آورد.

اگر می خواهید بدانید که کلاس های مشاوره قبل از ازدواج چگونه است و چطور برگزار می شود؟! باید به شما بگوییم که به این مسئله زیاد توجه نداشته باشید؛ دقت خود را بر روی موضوعات مهم تری مانند اهمیت کلاس های مشاوره قبل از ازدواج بگذارید. حتی گاها روانشناسی قبل از ازدواج رایگان، از سوی برخی از مشاوران انجام می شود که زن و شوهر با شناخت بهتر و بیشتری می توانند زندگی مشترک خود را آغاز کنند. پس از ارزش و اهمیت این کلاس ها غافل نشوید؛ و هر طور که شده به همراه همسر خود در این کلاسها شرکت کنید.

پس از طی کردن مراحل مشاوره پیش از ازدواج، متوجه خواهید شد که اگر در آینده بچه دار شوید، آیا بچه ای که حاصل شما و همسرتان است، به دلایل ژنتیکی سالم خواهد بود یا خیر و همچنین در این کلاس ها پرسشنامه و تست مشاوره ازدواج در اختیار شما قرار می گیرد که با تکمیل این پرسشنامه، به مشاور کمک بیشتری می کنید که شناخت بهتری از شما پیدا کند و در نهایت با توجه به شخصیت شما و همسرتان می گوید که آیا مناسب یکدیگر هستید یا نه.


چگونه با مشاور ازدواج صحبت کنیم؟

مشاور ازدواج چی میپرسه؟ این سوالی که برای بسیاری از زوج های جوانی که می خواهند به مشاوره بروند پیش می آید، که ما در ادامه به طور کامل موضوعات مرتبط به سوالات مشاوره پیش از ازدواج را توضیح داده ایم.

مسائل مالی

یکی از اصلی ترین سوال ها که در مشاوره به آن توجه میشود، مسائل مالی و میزان توجه طرفین به پول است. فرض کنید که خانم فردی بلند پرواز و آرمان گرا باشد که همیشه به دنبال داشتن گران ترین لباس ها، لاکچری ترین مسافرت ها، شیک ترین منازل و اتومبیل ها باشد؛و برای رسیدن به آنها تلاش و برنامه ریزی کند. اما مرد برعکس زن فردی قانع باشد. قطعا این دو نفر بعد از ازدواج با مشکلات جدی رو به رو میشوند. اینکه برنامه ریزی مالی چگونه باشد و در هر زمینه ای چقدر باید پول خرج کرد، از موضوعاتی است که طرفین باید با یکدیگر تفاهم داشته باشند.

ارتباطات

در برقراری ارتباط درونگرا و یا برون گرا بودن، شیوه تعامل و میزان ارتباطات افراد بررسی میشود. یک فرد برونگرا که مدام دوست دارد درباره احساس و کارهای روزانه خود صحبت کند و در اکثر مهمانی ها و دورهمی ها شرکت کند، قطعا نمی تواند انتخاب مناسبی برای فردی آرام و درونگرا باشد که تنهایی و یا جمع های کوچک خانوادگی را ترجیح می دهد.

مسائل جنسی

مسائل جسی از مهم ترین موضوعاتی است عدم توجه به آن می تواند در آینده مشکل ساز شود. افراد از نظر طبع جنسی کاملا با یکدیگر متفاوت هستند؛ یکی طبع سرد و دیگری طبع گرم و پرشور دارد که بدون شک نمی توانند زوج مناسبی برای یکدیگر باشند.

کودکان

یکی از سوال های مهم و ضروری، دیدگاه زوجین درمورد تعداد فرزند و شیوه تربیت آنها است. موضوعات مهم دیگری که در این زمینه مورد بحث قرار می گیرد، دیدگاه طرفین درباره زمان بچه دار شدن، شیوه های تربیتی، سقط جنین، فرزند خواندگی و ... است.

مذهب

مذهبیت یکی از نکات دیگری است که در گروه مشاوره ازدواج، مورد توجه قرار می گیرد. شاید داشتن مذهبی مشترک، تا حدی پاسخگوی نیاز طرفین در این زمینه باشد. اما مساله مهم تر نوه دیدگاه نسبت به دین، خدا و احترام به عقاید یکدیگر است. تمام ما زوج های شادی را در کنار یکدیگر می بینیم که با وجود داشتن مذهب متفاوت زندگی موفق و شادی دارند و علت آن احترام به عقاید و طرز فکر یکدیگر است. قطعا دو فرد متعصب دینی با مذهب های مختلف نمی توانند گزینه مناسبی برای ازدواج باشند.

دوستان و خانواده

سازگاری و سطح خانواده ها از موارد مهمی است که در جلسات روانشناسی ازدواج بررسی میشود. در مشاوره ازدواج، در رابطه با هم ‌سطح بودن خانواده‌ها، طرز فکر و احساس طرفین نسبت به خانواده طرف مقابل، میزان ارتباط با خانواده‌ها در آینده، برابر بودن از لحاظ فرهنگی، مالی، سیاسی و اقتصادی مورد توجه است.همچنین میزان و نحوه تعامل با دوستان نیز برای هر دو طرف مورد گفتگو قرار می گیرد.

مشاوره ازدواج آنلاین

مزیت های استفاده از مشاوره ازدواج آنلاین یا تلفنی:

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، امکان دریافت خدمات در تمامی حوزه های علمی و درمانی افزایش پیدا کرده است. مشاوره روانشناسی ازدواج، برای همه افراد لازم است تا بتوانند مشکلات و بحران زندگی مشترک خود را به خوبی سپری کنند. اما بسیاری از افراد، به دلایل مختلف امکان مراجعه به مشاوره حضوری ازدواج را ندارند و نمی توانند از راهنمایی ها و متخصصان بهره مند شوند. مشاوره آنلاین ازدواج، این امکان را برای آنها فراهم کرده است. همچنین مشاوره ازدواج مجازی، از مزایای زیادی همچون دسترسی راحت تر، هزینه کمتر، راحتی بیشتر و ... برخوردار است. مشکلاتی که در طول زندگی مشترک مانند افسردگی، اضطراب، اختلافات خانوادگی و سایر موارد مشابه به کمک روانشناسی آنلاین ازدواج درمان میشود و نتیجه بخش است.

مزایای رفتن به مشاوره ازدواج عبارتند از:

 1. جلوگیری از مشکلات پس از ازدواج و طلاق
 2. یادگیری مسائل و مهارت های قبل از ازدواج
 3. پیدا کردن خلقیات پنهان یکدیگر و هماهنگ کردن عادت های رفتاری خود با طرف مقابل
 4. حل بسیاری از مشکلات قبل از ازدواج
 5. استفاده از تجربیات مشاور برای زندگی بهتر
 6. رسیدن به شناخت کافی زوجین نسبت به یکدیگر

هزینه مشاوره ازدواج چقدر است و بر عهده کیست؟

مشاوره بعد از ازدواج، برای زندگی بسیار مهم و حیاتی است. زیرا که مهم ترین مرحله زندگی ما رقم می خورد. بعضی از افراد می گویند که هزینه مشاوره ازدواج، زیاد است و از پس آن برنمیایم؛ اما باید بدانیم که این هزینه در مقابل آگاهی ها و اطلاعاتی که مشاور در اختیار ما قرار می دهد ناچیز است. در واقع ارزش این خدمات بسیار بیشتر از پولی است که ما در مقابل پرداخت می کنیم، زیرا دید ما را در برابر مسائل بازتر می کند و از کشیده شدن زندگی به تباهی جلوگیری می کند و حتی شیوه مدیریت زندگی را به ما آموزش می دهد.

تعرفه مشاوره ازدواج، هرساله از سوی سازمان کل مشاوره و روانشناسی کشور تعیین میشود؛ نرخ مشاوره ازدواج، به عواملی مانند مدرک مشاور، کارشناس یا روانشناس، سوابق کاری مشاور بستگی دارد. معمولا مشاوره های قبل از ازدواج بین 3 الی 5 جلسه است و هزینه مشاوره ازدواج به سه صورت حضوری، تلفنی و آنلاین است که تعرفه آنها نیز متفاوت می باشد.

بهترین دکتر مشاوره آنلاین بعد از ازدواج؛ در ویکی روان!

مشاوره ازدواج آنلاین، یکی از بهترین خدمات مشاوره و روانشناسی غیرحضوری ویکی روان می باشد. که از طریق انواع برنامه های ارتباطی به صورت صوتی و یا مشاوره به آنلاین انجام میشود. برای مشاوره ازدواج، در زمینه های انتخاب همسر مناسب، شناخت شخصیت های همسر و ... می تواند به بسیاری از زوج های جوان کمک کند. مشاوره و انتخاب همسر مهم ترین کار در این مرحله از رابطه می باشد. تا رسیدن به مرحله ازدواج مشکلات زیادی بین زوج ها به وجود می آید که حل شدن آنها لازمه رابطه عاطفی سالم می باشد. شما می توانید در سایت روانشناسی مشاوره ویکی روان از مشاوره ازدواج بعد از ازدواج با بهترین روانشناسان بهره مند شوید.

مشاوره با افراد با تجربه همه روزه بهترین و متاثر ترین راه برای رسیدن به موفقیت های بزرگ در هر مرحله ای از زدگی است؛ و با توجه به با ارزش بودن زمان و عمر هر فرد می توانید در هر زمینه ای از تجربه ی افراد آگاه در حوزه ی مربوطه کمک بگیرید که مشاوره ها و روانشناسان ازدواج می توانند به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی می کنند. شما می توانید برای دریافت راهنمایی های بهترین مشاور  و روانشناس ازدواج به کلینیک روانشناسی و مشاوره ویکی روان مراجعه کنید.

مشاوره بعد از ازدواج چیست؟

اکثر زوجین بر این باورند که مشاوره و درخواست راهنمایی از یک مشاور ازدواج، تنها مربوط به دوران قبل از ازدواج و زمان آشنایی می باشد. اما باید به این نکته مهم توجه کنید که مزدوج شدن، تازه شروع زندگی دوباره می باشد و بعد از آن مشکلات و سوالات جدی تری وجود دارند که با آنها درگیر میشوید. در واقع می توان اینطور بیان کرد که مشاوره پس از ازدواج، در تمامی مراحل زندگی کاربرد دارد. به همین دلیل مشاوره روانشناسی آنلاین ویکی روان، با هدف راهنمایی زوجین پس از متاهل شدن آماده کمک رسانی می باشد. روانشناسی بعد از ازدواج، از کارشناسان با تجربه می تواند راهگشای زندگی شما باشد.

مزایای روانشناسی پس از ازدواج

در روانشناسی بعد از ازدواج، می آموزید که چطور بتوانید اختلافات زناشویی را با همسر خود حل کنید! همه ی ما در دوران کودکی خود راهبردی را برای رفع نیازهای خود پیدا می کردیم. استفاده از راهبردهای دوران کودکی در دوران بزرگسالی ثمربخش نخواهد بود. مشاوره بعد از ازدواج، به شما یاد می دهد تا چگونه با اختلافات فکری و اختلاف نظر با شوهر یا زن خود رفتار کنید. درخواست تغییر رفتار یک روش بسیار امن برای بیان نیاز و خواسته های خود به همسر و همچنین آموزش مهارت گوش دادن به خواسته ها می باشد. در حقیقت این تکنیک به زوج اطلاعاتی را ارائه می دهد تا رفتار خود را به خاطر همسر و بهبود رابطه ی زناشویی تغییر دهد.

مشاوره بعد از ازدواج آنلاین در مرکز مشاوره ویکی روان

یکی از راهکارهای آسان و کم هزینه برای مشورت گرفتن از بهترین روانشناسان، مشاوره آنلاین بعد از ادواج است. با توجه به مشغله ها و دغدغه های جامعه امروزی می توان گفت که برای افراد پر مشغله مشورت با مشاور آنلاین بهترین راه ممکن برای استفاده از خدمات مشاوره و روانشناسی اینترنتی ویکی روان می باشد. چنانچه پس از متاهل شدن، در رابطه با برخی از مسائل خانوادگی، رفتاری، اخلاقی، مالی و ... با شریک زندگی خود دچار اختلاف شدید می توانید با مشاوره پس از ازدواج اینترنتی تمامی مسائل زندگی خصوصی خود را در جمع دوستانه با بهترین دکتر روانشناس در میان بگذارید و به یک تفاهم دو طرفه برسید و با شناخت و آگاهی کامل مشکلات خود را حل کنید.

روانشناسی آنلاین ویکی روان، هیچ تفاوتی با جلسات حضوری ندارد. تنها تفاوت آن در حضور نیافتن شما می باشد؛ در این صورت شما می توانید در یک محیط امن و آسوده در کنار همسر خود، با بهترین و با تجربه ترین روانشناس در ارتباط باشید و به صورت آنلاین و یا تلفنی صحبت کنید. کلینیک آنلاین روانشاسی و مشاوره ویکی روان، با معرفی بهترین دکتر مشاوره بعد از ازدواج، توانسته است راهنمایی های لازم را برای یک زندگی شاد و عاشقانه در اختیار زوج های جوان قرار می دهد و به آنها کمک می کند که چطور بتوانند با صحبت کردن و رفتارهای درست بسیاری از مسائلی که به دلیل اختلافات جزئی پیش می آید را حل کنند. باید این موضوع را در نظر داشته باشید که مراجعه به مشاوره ازدواج آنلاین در تمامی مراحل زندگی می تواند بهترین و موثرترین راه حل باشد.

منبع: drnishakhanna.com

منبع : mayoclinic.org، aarp.org، msf.gov.sg، ucc.nd.edu

مقالات مرتبط