مشاوره آنلاین قبل از طلاق و جدایی در ویکی روان

مشاوره طلاق، موضوع مهمی است که به زوجین کمک می کند تا بتوانند بهترین تصمیم را برای زندگی مشترک خود بگیرند. ممکن است مشاور طلاق برای حل مشکلات و به امید رفع اختلافات انجام شود و با یک مشاور حقوقی طلاق برای آشنایی بیشتر با قوانین و روند طلاق صورت بگیرد.
مشاور طلاق آنلاین خود را انتخاب کنید موضوع مشاوره را انتخاب کنید
محمد رضا سعید فیروزه محمد رضا سعید فیروزه دکترای روانشناسی 5
مهارت ها : مشاوره ازدواج و زوج درمانی درمان استرس و اضطراب مشاوره پیش از ازدواج مشاوره طلاق مشاوره ترک اعتیاد مشاوره خانواده درمان شکست عشقی و روابط اعتماد به نفس و عزت نفس

هزینه 30 دقیقه مشاوره:

100,000 تومان
رزرو جلسه
پروانه صفایی مقدم پروانه صفایی مقدم دكتراى روانشناسى 5
مهارت ها : مشاوره ازدواج و زوج درمانی درمان استرس و اضطراب درمان وسواس مشاوره کودک و تربیت فرزند درمان افسردگی درمان شکست عشقی و روابط مشاوره طلاق مشاوره خانواده مشاوره درمان خیانت

هزینه 30 دقیقه مشاوره:

140,000 تومان
رزرو جلسه
مهارت ها : مشاوره پیش از ازدواج مشاوره ازدواج و زوج درمانی مشاوره طلاق مشاوره خانواده درمان شکست عشقی و روابط مشاوره خودشناسی مشاوره روانکاوی

هزینه 45 دقیقه مشاوره:

600,000 تومان
رزرو جلسه
پروانه رخشان پروانه رخشان مشاور روانشناس 4.9
مهارت ها : مشاوره پیش از ازدواج درمان استرس و اضطراب درمان افسردگی مشاوره ازدواج و زوج درمانی مشاوره طلاق مشاوره خانواده درمان وسواس مشاوره درمان خیانت

هزینه 30 دقیقه مشاوره:

90,000 تومان
رزرو جلسه
نیایش مسلمیان نیایش مسلمیان مشاور روانشناس 4.9
مهارت ها : مشاوره پیش از ازدواج مشاوره خانواده مشاوره ازدواج و زوج درمانی مشاوره طلاق درمان شکست عشقی و روابط مشاوره درمان خیانت

هزینه 60 دقیقه مشاوره:

200,000 تومان
رزرو جلسه
صفیه محمدی صفیه محمدی دکترای روانشناسی 5
مهارت ها : مشاوره پیش از ازدواج درمان استرس و اضطراب درمان افسردگی مشاوره ازدواج و زوج درمانی مشاوره طلاق درمان وسواس درمان شکست عشقی و روابط

هزینه 15 دقیقه مشاوره:

50,000 تومان
رزرو جلسه
علی شاه سنایی علی شاه سنایی دکترای روانشناسی 5
مهارت ها : مشاوره پیش از ازدواج مشاوره ازدواج و زوج درمانی مشاوره طلاق مشاوره خانواده مشاوره جنسی و سکسولوژی

هزینه 60 دقیقه مشاوره:

200,000 تومان
رزرو جلسه
نیلا کوچکسرایی نیلا کوچکسرایی مشاور روانشناس 5
مهارت ها : مشاوره پیش از ازدواج مشاوره ازدواج و زوج درمانی مشاوره طلاق مشاوره خانواده درمان شکست عشقی و روابط

هزینه 30 دقیقه مشاوره:

90,000 تومان
رزرو جلسه
چرا از ویکی روان مشاوره آنلاین بگیرم؟
کاهش هزینه های غیر ضروری

با مشاوره آنلاین روانشناسی دیگه نیاز به صرف هزینه هایی مانند بنزین، هزینه رفت و آمد و دیگر هزینه های جانبی برای رفتن به دفتر مشاوره نیست

صرفه جویی در وقت شما

با مشاوره آنلاین وقت شما در ترافیک، رفت و آمد و انتظار در کلینیک های مشاوره تلف نمی شود. حالا از هر جا که هستید جلسه مشاوره برگزار کنید

دسترسی سریع و آسان به مشاور

به راحتی از هر نقطه جهان، فقط با چند کلیک با بهترین مشاورها جلسه مشاوره برگزار کنید

مشاوره صوتی و حتی تصویری

مشاوره روانشناسی آنلاین در ویکی روان از مشاوره تلفنی یا چتی (تایپی) کیفیت و اثر بخشی بسیار بالاتری دارد

سهولت در استفاده

هر کاربر با هر سطح دانشی می تواند در ویکی روان جلسه مشاوره تهیه و در آن شرکت کند (به همراه ویدئوی آموزشی و تیم پشتیبانی)

دیگران از مشاوره آنلاین راضی بودند؟

برای حفظ حریم کاربران از عکس حقیقی آنها استفاده نشده است

ویژگی مشاوره آنلاین در ویکی روان
مشاوره آنلاین

از هر جای دنیا با موبایل یا کامپیوتر در جلسه مشاوره آنلاین حضور پیدا کنید

امکانات زیاد اتاق جلسه

به صورت صوتی و یا تصویری، با بهترین کیفیت با مشاورتان صحبت نمائید

بدون نیاز به نصب نرم افزار

نیاز به نصب هیچ نرم افزاری روی گوشی یا کامپیوتر ندارید. مشاوره ها در سایت برگزار میشوند

پرداخت آنلاین وجه مشاوره

به صورت ریالی یا ارزی از هر جا به صورت آنلاین وجه جلسه را پرداخت کنید

تضمین کیفیت بالای فنی

کیفیت بسیار بالای ارتباط صوتی و تصویری از سراسر ایران و جهان

روانشناسان حرفه ای

تمام مشاورین ویکی روان دارای مدرک عالی تحصیلی و تجربه کار بالا هستند

نهایت امنیت

هیچ سازمان، نهاد، سایت یا فردی به اطلاعات شما دسترس نخواهد داشت

تنوع در خدمت رسانی

می توانید در دسته بندی های بسیار متنوع و بر اساس نیازتان مشاور خود را بیابید

باز هم سوال داری؟

برای آشنایی بیشتر با چگونگی مشاوره روانشناسی آنلاین در ویکی روان حتما به بخش سوالات متداول مراجعه کنید

مشاوره طلاق چیست و چه کاربردی دارد؟

یکی از ناخوشایند ترین اتفاقاتی که ممکن است برای هر زوجی در هر سنی اتفاق بیفتد، طلاق است!

موضوع جدایی و چالش هایی که می تواند بعد از آن برای طرفین و فرزندان به وجود بیاید از جمله مسائلی است که باید به طور کامل بررسی شود. این مسئله برای کسانی که دارای فرزند هستند؛ اهمیت زیادی دارد، زیرا که باید راجع به این موضوع که آیا آینده خوبی در انتظار فرزندشان است یا خیر به خوبی تصمیم گیری کنند. متاسفانه عدم استفاده از مشاوره طلاق، برای خانواده هایی که دارای فرزند هستند، می تواند باعث بروز مشکلاتی مانند خشم، پرخاشگری کودکان، ترس، انکار، احساس رها و طرد شدن شود.

مشاوره طلاق یعنی چی؟ اگر بخواهیم مشاوره طلاق بین زوجین را تعریف کنیم، بهتر است بگوییم که در واقع نوعی از مشاوره روانشناسی و رفتاردرمانی است که به زوجین کمک می کند پس از جدایی بتوانند احساسات خود را کنترل کنند. فعالیت های لازم برای یک زندگی سالم را انجام دهند و به هر آنچه که نیاز دارند برسند.

 در بسیاری از روابط خانوادگی، طلاق شاید بهترین گزینه برای حفظ سلامت روحی و جسمی طرفین باشد؛ اما تا حد ممکن زندگی و ازدواج این دسته از افراد ممکن است دچار مشکلاتی باشد، که آسیب آنها تنها برای خود آنها می باشد. در ادامه در رابطه با مشاوره پیش از طلاق، اهمیت استفاده از آن و موارد مهم این موضوع را بررسی خواهیم کرد.

مشاوره طلاق عاطفی چیست؟

گاهی زوجین وقتی از لحاظ عاطفی و یا جنسی به یک مرحله دلسرد کننده می رسند، متاسفانه این حق را به خودشان می دهند که وارد روابط موازی شوند. اما این انتخاب بدون شک هم برای خود فرد و هم برای همسر و فرزندانش آسیب های جدی به همراه دارد. قبل از تصمیماتی مانند خیانت کردن ابتدا سعی کنید تا زندگی خود را به کمک فردی مجرب دوباره بسازید. خراب کردن و از بین بردن یک ارتباط کار راحتی است اما با مسائل اجتماعی، اقتصادی و روانی بعد از آن نیز آگاهی دارید؟

شما می توانید در کلینیک تخصصی طلاق آنلاین، بهترین مشاوران طلاق را در شهرهایی همچون تهران، مشهد، اصفهان، اهواز، ارومیه، بندرعباس، شیراز، کرمانشاه، اهواز، قم و ... بخواهید. تیم مشاوره ازدواج آنلاین و مشاوره خانواده سایت روانشناسی ویکی روان، سعی دارد تا بتوانند از طریق مشاوره آنلاین و یا تلفنی روابط بین فردی شما را بهبود ببخشد.

روانشناسی طلاق چه اهمیتی دارد؟

تمامی کسانی که در حال جدایی از همسر خود هستند، تمایل دارند با کمک مشاور حرفه ای طلاق، از ترس های بعد از جدایی جلوگیری کنند و یا حتی علاقه دارند مهارت های زندگی مستقل را یاد بگیرند. استفاده از خدمات مشاوره قبل از طلاق، کمک می کند تا شما بتوانید اطلاعات کامل تری راجع به این موضوع بدست آورید و آمادگی های لازم را برای پایان زندگی مشترک خود داشته باشید.

این نکته را نباید فراموش کرد که بسیاری از زوج های جوان بی تجربه، با استفاده از راهنمایی و مشاوره طلاق توانسته اند یاد بگیرند که چطور با یکدیگر برخورد کرده و با هم ارتباط داشته باشند. بسیاری از مشکلات و چالش های زناشویی درون یک ازدواج به خاطر عدم آگاهی طرفین شکل می گیرد که تجربیات بیشمار ما نشان داده که با جلسات متعدد ریشه یابی مشکلات، جوانان بسیاری پس از طی کردن فرایند مشاوره طلاق غیرحضوری، از تصمیم خود منصرف شده اند.

مزایای استفاده از مشاوره طلاق غیابی:

  • باعث میشود تا نگرش متفاوت و درستی به ازدواج، جامعه و زندگی آینده خود داشته باشید.
  • در این جلسات به مرحله ای میرسید که واکنش ها و احساسات خود را به بهترین شکل به اشتراک بگذارید.
  • در این مشاوره با مسائل و مشکلاتی که پس از جداشدن خواهید داشت، آگاهی کامل پیدا می کنید.
  • با مشاوره طلاق کودکان، می توانید واکنش فرزندان خود را نسبت به این تصمیم بشناسید و با آگاهی کامل به مدیریت این واکنش ها بپردازید.
  • با مشاوره های طلاق توافقی، می توانید عصبانیت، خستگی، نارضایتی و احساس کمبود خود را مدیریت کنید.

ایا مشاوره قبل طلاق اجباری است؟

مشاوره طلاق آنلاین

در روانشناسی طلاق، تمامی امکانات ادامه زندگی مشترک به کمک مشاور و زوج ها بررسی میشود و در صورتی که راهی جز پایان رابطه و زندگی باقی نماند، مشاور درباره طلاق و روند تسهیل انجام شدن آن زن و شوهر را راهنمایی می کند و به زوجین کمک می کند تا تشخیص دهند که بهترین انتخاب با توجه به اوضاع و شرایط کدام است؛ اینکه بهتر است به زندگی مشترک ادامه دهند و یا ازهم جدا شوند.

مشاوره قبل از طلاق، بر طبق قانون حمایت از خانواده، اجباری شده است ولی رویه داده گاه های خانواده در کشور در رابطه با این مورد یکسان نیست. در برخی از شهرها زوجین به واحد مشاوره ارجاع داده میشوند و در بعضی از شعب دادگاه خانواده حضور حداقل یکی از آنها برای مشاوره ضروری است و بعضی دیگر از شعب نیز بدون حضور زن و شوهر و با حضور وکیل را امکان پذیر می دانند.

آیا مشاوره بعد از طلاق هم تاثیری دارد؟

مشاوره برای عدم طلاق، می تواند قبل و یا بعد از طی مراحل قانونی باشد و می تواند به افراد درگیر کمک کند که زندگی شخصی و حرفه ای خود را پس از خشک شدن جوهر روی برگه های طلاق از سر بگیرند. به کمک  مشاوره کودک طلاق، می توان در به حداقل رساندن تاثیر طلاق بر روی فرزندان خود و سایر اعضای خانواده کمک گرفت و به انها کمک کرد تا از طریق آسیب های روحی و روانی یا چمدانی که ممکن است ناشی از این رویداد زندگی باشد، عبور کنند. اما حقیقت ماجرا این است که جدایی حتی با در نظر گرفتن اینکه هر چقدر هم دوستانه باشد، یک واقعه استرس زا و تغییردهنده زندگی است. حجم گسترده ای از مسائل حقوقی و یا عاطفی که باید مورد توجه قرار گیرد می تواند از عوامل این اتفاق باشد. علاوه بر این، ایده ایجاد یک زندگی کاملا جدید برای خودتان می تواند بدترین راهکار برای تسکین دهنده و فلج کننده احساسات باشد.

اما خبر خوب این ست که با گذشت زمان اوضاع بهتر میشود و با کمک مشاور طلاق عالي، می توانید برای تلاش در بهبود شرایط زندگی با شریکتان و یا حتی برای عبور از این بحران با مشکلات رو به رو شوید و در راه از دکتر متخصص روانشناس بهترین پشتیبانی را دریافت کنید.

هدف از مشاوره طلاق چیست؟

هدف از مشاوره طلاق توافقی، رسیدگی به ازدواج های مشکل دار است. به طور ویژه ای در مشاوره های طلاق، به شما نحوه برخورد با مشکلات، همسر و خانوادتان را یاد می دهند. آنها همچنین می توانند به شما و همسرتان آموزش دهند که چگونه مهارت های حل و فصل مناقشه خود را تقویت کنید تا اختلافات کوچک، استدلال های فاجعه باری را به جود نیاورد.

هدف اصلی مشاورین طلاق، کمک به شناسایی، آدرس دهی، کار کردن و حل انواع مختلف مشکلات از قبیل خیانت، اعتیاد، از بین رفتن صمیمیت و یا اختلافات خانوادگی است. به یاد داشته باشید که حتی اگر قصد اصلی شما ازدواج و ماندن برای همیشه باشد، گاهی ممکن است جدایی اتفاق بیفتد.

هدف از مشاوره پیش از طلاق، کمک به افراد است تا با زندگی جدید خود سازگار شوند و عوارض جانبی منفی این اتفاق را در تمامی جنبه های زندگی خود پردازش کنند. مشاوره ی طلاق، برای تمامی طلاق ها لازم نیست، اما می تواند در جلوگیری از افکار و رفتارهای مخرب احتمالی بسیارموثر باشد. نکته بسیار مهم این است که اگر این اتفاق بیفتد، راهکارهای روانشناسی پیش از طلاق، می تواند در جهت موفقیت این روند به شما کمک کند.

چگونه می توانم یک مشاور طلاق خوب پیدا کنم؟

تنها این را بدانید که صحبت کردن با مشاور طلاق، هر روز درد شما را کمی آرام تر می کند و در نهایت این احساس را در شما تقویت می کند که برای ادامه راه قوی تر هستید. اگر به کمی  کمک اضافی برای طی کردن مراحل طلاق نیاز دارید، می توانید مشاوران آموزش دیده طلاق را از طریق راه های مختلفی مانند جستجو در اینترنت، پرس و جو از تجربه گران دیگر و یا در شبکه های اجتماعی پیدا کنید.

سعی کنید مشاورانی را انتخاب کنید که در زمینه مشاوره خانواده تجربه کاملی دارند. اطمینان پیدا کنید که با مشاور خود احساس راحتی می کنید؛ زیرا در صورت نرفتن به مشاوره طلاق مشاوره، غم و اندوه شکست خواهد خورد. با انجام مشاوره برای طلاق گرفتن، از لحاظ عاطفی تخلیه میشوید، بنابراین مهم ایت که شخصی را پیدا کنید تا بتوانید در طول دوره ها به او اعتماد کنید و با او صحبت کنید.

سوالات مشاوره طلاق توافقی، شامل چه پرسش هایی می باشد؟

متداول ترین سوالات مشاوره قبل از طلاق، شامل مواردی است که در ادامه بیان خواهیم کرد.

آیا مشکلات و نگرانی های خود را به درستی فهمیده اید؟ آیا درمورد وظایف و نقش هایی که از همسر خود انتظار دارید با یکدیگر بحث کرده اید؟ از رایج ترین سوالات مشاوره طلاق، این است که آیا راه های مختلفی را برای نجات زندگی مشترکتان امتحان کرده اید؟ این اطمینان را دارید که بدون همسرتان هم زندگی شاد و موفق تری خواهید داشت؟ و از همه مهمتر آیا هنوز هم به همسرتان علاقه دارید و یا تمام احساس و محبت میان شما از بین رفته است؟ و موارد دیگری که در جلسات مشاوره پرسیده میشود.

مشاوره طلاق چند جلسه است و چقدر زمان میبرد؟

مشاوره طلاق توافقی

مدت زمان استاندارد برای هر جلسه بین 45 تا 60 دقیقه می باشد. تعداد جلسات مشاوره طلاق، بسته به نوع مشکل، میزان اختلافات زوجین، داشتن فرزند و درگیر بودن خانواده ها در مشکل زوجین می تواند متغیر باشد. اما از آنجایی که مشاوره قبل طلاق، تلفیقی از خانواده و زوج درمانی است پس بهتر است اگر قصد مراجعه به روانشناس را دارید، چیزی در حدود 10 تا 12 جلسه را در نظر بگیرید. جلسات با توجه به میل زوجین و شدت اختلاف آنها یک بار یا دوبار در طول هفته برگزار میشوند. اما با توجه به اینکه هزینه های مشاوره طلاق، در کشور ما تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد؛ ممکن است برای برخی از خانواده ها سنگین به حساب بیاید. پیشنهاد ما به چنین افرادی مطالعه کتاب مشاوره ی طلاق و یا مشاوره طلاق رایگان می باشد.

شما می توانید در هر کجای دنیا که حضور دارید، با مشاوران و متخصصان در زمینه طلاق، در سایت ویکی روان تماس بگیرید و به صورت انلاین و یا تلفنی درارتباط باشید و مشکل خود را به راحتی با آنها در میان بگذارید.

افراد به دلیل اینکه دچار شک و تردید می شوند، با مراجعه به روانشناس تصمیم را برگردن او بیندازد و از او می خواهد بجای آنها تصمیم بگیرد. اما یک روانشناس با نشان دادن راه درست، گفتگو درمانی و آموزش مهارت های حل مسئله و کنارآمدن، برنامه ریزی برای داشتن یک زندگی بهتر و با برنامه تر، تنها در گرفتن تصمیم به شما کمک می کند. در مشاوره پس از طلاق، فرد روانشناس به شما کمک می کند تا بتوانید با مشکلات طلاق، به راحتی کنار بیاید و از زندگی بعد از طلاق لذت ببرید و همچنین با فرزندان خود ارتباط بهتری داشته باشید.

بهترین نوع طلاق، مشاوره برای طلاق توافقی چه کمکی می کند؟

در بسیاری از موارد زن و مرد درمورد قوانینی مانند طلاق توافقی، اطلاعات بسیار محدودی دارند. آگاهی بیشتر در رابطه با قوانین طلاق، این روند را آسان تر کرده است که در آن زن و شوهر با پذیرفتن شرایط یکدیگر و با علم به مشکلات حقوقی، صرف هزینه و وقت تصمیم می گیرند تا از هم جدا شوند و میزان صدمه و آسیب ها را به حداقل رساند و زندگی تازه ای را شروع کنند.

متاسفانه در برخی از مراکز مشاوره و روانشناسی، زن و شوهر را به جدایی توافقی تشویق می کنند؛ در صورتی که مشاوره خانواده طلاق توافقی، به معنای کمک به زن و شوهر برای جداشدن از یکدیگر نیست، بلکه مشاور سعی می کند با بررسی مشکلات زوجین و سنجش امکان نجات زندگی مشترک و بهبود رابطه زوجین، راهنمایی های لازم را در اختیار آنها قرار می دهد. در صورتی که به این نتیجه برسد که امکان زندگی مشترک وجود دارد، آنها را تشویق می کند تا از مشاوره خانواده بهره مند شوند و به زندگی خود فرصت دوباره دهند.

برخی از نشانه هایی که نشان می دهد شما برای طلاق، نیاز به مشاور دارید:

  1. مشکل در رابطه با والدین
  2. نابرابری های والدین
  3. سوالاتی درمورد طلاق
  4. بحث های مکرر و ناپایدار
  5. نگرانی در رابطه با آسیب های طلاق بر فرزندان

در مشاوره طلاق توافقی چه بگوییم؟

مشاور خصوصی طلاق، وظیفه دارد تا با طرح سوالات دقیق و بررسی کامل شرایط زوجین به آنها در حل اختلافتشان کمک کند و اگر شرایط مهیا بود زمینه سازش را فراهم کند. در غیر این صورت و در موقعیتی که امکان سازش وجود ندارد، موظف است به طرفین کمک کند تا در آرامش و با کمترین آسیب ها چه روحی و چه مادی از یکدیگر جدا شوند.

مشاور حقوقی طلاق توافقی، به بررسی جزئیات و موقعیت طرفین می پردازد و با طرح سوالات مناسب و جمع آوری اطلاعات کافی به فرد کمک می کند تا بتواند به درستی تصمیم بگیرد و با توجه به قواعد حقوقی و قانون خانواده او را راهنمایی و هدایت می کند.

انواع روش های طلاق:

طلاق ممکن است توافقی، از سوی زوجه و یا زوجه و یا از طرف هر دو باشد. در طلاق توافقی، طرفین درمورد تمامی مسائل جانبی با یکدیگر توافق می کنند و سپس از یکدیگر جدا میشوند. به طور کلی مرد همیشه این حق را دارد که زوجه را طلاق دهد. اما زن باید دلیلی برای جدایی داشته باشد. زوجه در صورتی که زوج شروط دوازده گانه ضمن عقد را امضا کرده باشد  و یکی از این شروط محقق شده باشد می‌تواند از همسر خود جدا شود. علاوه بر این ممکن است مرد به زن وکالت در طلاق داده باشد، در چنین حالتی نیز زن می تواند هر زمان که خواست از همسر خود جدا شود.

مشاوره طلاق از طرف زن و یا مرد می تواند بهترین راه حل برای کسانی باشد که هنوز هم به ادامه ی زندگی مشترک خود امیدوارند و یا به دلیل علاقه به همسر خود نمی خواهند از شریک زندگی خود جدا شوند و می خواهند با راهنمایی های مشاور، مشکل خود را حل کنند و با قواعد بهتر و اصولی تری زندگی مشترک خود را ادامه دهند و از آسیب های پس از جدایی در امان باشند.

مشاوره طلاق و مزیت های آن برای ادامه زندگی مشترک

طبق گفته ی بهترین مشاوره طلاق در تهران، یکی از مسائل مشکل ساز در زندگی زوجین، مسائل جنسی است. که البته می توان گفت که زندگی مشترک به شناخت، آگاهی و مهارت بیشتری دارد؛ زیرا در زمینه مسائل جنسی و شناخت های فردی اهمیت زیادی دارد. بی شک جدایی عواقب زیادی را برای مردان و زنان به همراه دارد؛ اما گاهی ممکن است پایان یافتن یک زندگی هم به زن و هم به مرد کمک کند.

اما قبل از جدایی و خاتمه دادن به یک زندگی، مشاوران ویکی روان تمام تلاش خود را برای بهبود و حل مسائل بوجود آمده انجام می دهند. به همین دلیل این روزها مرکز روانشناسی تخصصی طلاق و کلینیک روانشناسی طلاق ویکی روان، مشاورانی را به صورت تخصصی در نظر گرفته است. به طور کلی مواردی مانند خیانت، مشکلات مالی، ناسازگاری های جنسی، اعتیاد، بیماری های روحی و روانی و ... مسائلی است که توسط بهترین متخصص طلاق در مرکز مشاوره طلاق مورد توجه قرار می گیرد. گاهی ممکن است زمانی که به روانشناس متخصص مراجعه کردید؛ پس از مصاحبه اولیه و ارزیابی به این نتیجه برسد که باید به دکتر متخصص سکس تراپی مراجعه کنید.

روانشناسی طلاق در دوران نامزدی و آسیب های جدی آن

ازدواج، بی شک فراز و نشیب های زیادی را به همراه دارد. که نیاز است شما گاهی در مسائل صبوری کرده و به دنبال موثرترین راه حل باشید. همیشه سعی کنید مشکل و مسئله بوجود آمده را حل کنید تا اینکه بی تفاوت از کنار آن عبور کنید؛ زیرا به مرور زمان باعث میشود تا همه ی مشکلات به کوهی بزرگ تبدیل شوند. ازدواج، شبیه به گلی می باشد که اگر از آن مراقبت نشود به مرور زمان پژمرده میشود. با توجه به گفته ی متخصص طلاق خوب در تهران، زن و شوهرانی که قبل از ازدواج به مشاوره ازدواج مراجعه می کنند؛ به طور قابل توجه ای مشکلاتشان کمتر است و نسبت به نیازهای خود و همسر خود با آگاهی بیشتری رفتار می کنند.

 مطالعه شود: طلاق در دوران عقد

هزینه مشاوره طلاق چقدر است و با کیست؟

پس از ثبت دادخواست طلاق توافقی و تعیین شعبه دادگاه و با توجه به اینکه داوری از طلاق توافقی حذف شده است و مشاوره خانواده جایگزین آن شده است و واحد مشاوره دادگاه نیز هزینه ای برای حق مشاوره از زوجین دریافت می کند. طبق ماده 59 قانون دستور العمل نحوه تشکیل مراکز مشاوره خانواده تعرفه دریافتی از مراجعین در شهر تهران با تعرفه در سایر مراکز استانها و شهرستان ها متفاوت می باشد.

در رابطه با این موضوع که هزینه مشاوره طلاق برعهده ی کیست می توان گفت که در صورتی که طلاق توافقی نباشد و یکی از آنها خواستار جدا شدن باشند، هزینه مشاوره ی طلاق نیز بر عهده ی آن فرد می باشد.

انتخاب بهترین مرکز مشاوره طلاق آنلاین و تلفنی

برای اینکه بتوانید از مزایای مشاوره طلاق و ازدواج بهره مند شوید، لازم است تا در رابطه با مرکز مشاوره و یا فردی که قصد دریافت خدمات مشاوره ای از او دارید اطلاعاتی بدست آورید و به این مسئله توجه داشته باشید که آیا خدمات ارائه شده می تواند برای شما مفید باشد یا خیر؟!  بهتر است قبل از انتخاب یک مرکز مشاوره و یا یک روانشناس طلاق، حتما این مورد را مد نظر داشته باشید که استفاده از خدمات مشاوره ای آنها در این زمینه می تواند به شما کمک زیادی کند. در ادامه یکی از بهترین مراکز مشاوره و روانشناسی طلاق انلاین در ایران را به شما معرفی می کنیم که خدمات بی نظیری را در این زمینه به مراجعه کنندگان خود ارائه می دهد.

مشاوره طلاق آنلاین؛ در سایت مشاوره و روانشناسی ویکی روان

یکی از بهترین مراکز تخصصی مشاوره و روانشناسی طلاق در کشور، سایت ویکی روان می باشد. به طور کلی مشاوران طلاق انلاین تمامی سعی و تلاش خود را بکار می گیرند تا به شما و همسرتان در تقویت و التیام روابط کمک کنند؛ بنابراین آنها فورا جدایی را به شما پیشنهاد نمی دهند.  مشاوره و روانشناسی طلاق در ویکی روان، بهترین گزینه برای کسانی است که می خواهند بهترین تصمیم را برای ادامه زندگی مشترک خود بگیرند.

منبع :  goodtherapy.org، ct.counseling.org، regain.us

مقالات مرتبط