مشاوره روانشناسی کودک و نوجوان آنلاین در ویکی روان

مشاوره کودک و نوجوان، نوعی از خدمات روانشناسی است که به طور تخصصی بر روی روانشناسی کودکان و نوجوانان تمرکز دارد. مشاوران تربیت کودک به درمان اختلالات دوران کودکی کمک می کنند. مشاوره روانشناسی کودک، می تواند در تربیت صحیح کودک تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.
بهترین روانشناس کودک آنلاین در ویکی روان موضوع مشاوره را انتخاب کنید
پروانه صفایی مقدم پروانه صفایی مقدم دكتراى روانشناسى 5
مهارت ها : مشاوره ازدواج و زوج درمانی درمان استرس و اضطراب درمان وسواس مشاوره کودک و تربیت فرزند درمان افسردگی درمان شکست عشقی و روابط مشاوره طلاق مشاوره خانواده مشاوره درمان خیانت

هزینه 30 دقیقه مشاوره:

140,000 تومان
رزرو جلسه
منصوره بهرامی منصوره بهرامی دكتراى روانشناسى 5
مهارت ها : درمان استرس و اضطراب درمان افسردگی مشاوره ازدواج و زوج درمانی درمان شکست عشقی و روابط مشاوره کودک و تربیت فرزند اعتماد به نفس و عزت نفس

هزینه 30 دقیقه مشاوره:

120,000 تومان
رزرو جلسه
شیما وفا شیما وفا دكتراى روانشناسى 5
مهارت ها : درمان استرس و اضطراب درمان افسردگی درمان وسواس مشاوره خودشناسی مشاوره کودک و تربیت فرزند اعتماد به نفس و عزت نفس هوش هیجانی درمان انواع ترس ها

هزینه 15 دقیقه مشاوره:

45,000 تومان
رزرو جلسه
راضیه هاشمیان راضیه هاشمیان دکترای روانشناسی 5
مهارت ها : مشاوره کودک و تربیت فرزند درمان استرس و اضطراب درمان وسواس مشاوره خودشناسی

هزینه 30 دقیقه مشاوره:

120,000 تومان
رزرو جلسه
دکتر مهرناز ماندگار نیکو دکتر مهرناز ماندگار نیکو دکترای روانشناسی 5
مهارت ها : درمان استرس و اضطراب درمان افسردگی مشاوره ازدواج و زوج درمانی مشاوره خانواده مشاوره کودک و تربیت فرزند

هزینه 30 دقیقه مشاوره:

120,000 تومان
رزرو جلسه
سعیده حسنی سعیده حسنی مشاور روانشناس 5
مهارت ها : مشاوره کودک و تربیت فرزند

هزینه 45 دقیقه مشاوره:

130,000 تومان
رزرو جلسه
کبری اباذری کبری اباذری دکترای روانشناسی 5
مهارت ها : درمان استرس و اضطراب درمان افسردگی درمان وسواس مشاوره کودک و تربیت فرزند

هزینه 15 دقیقه مشاوره:

55,000 تومان
رزرو جلسه
لیلا امینیان لیلا امینیان دکترای روانشناسی 5
مهارت ها : مشاوره کودک و تربیت فرزند درمان استرس و اضطراب درمان افسردگی درمان وسواس

هزینه 15 دقیقه مشاوره:

50,000 تومان
رزرو جلسه
بهاره محسنی بهاره محسنی مشاور روانشناس 5
مهارت ها : مشاوره خانواده مشاوره کودک و تربیت فرزند

هزینه 30 دقیقه مشاوره:

90,000 تومان
رزرو جلسه
چرا از ویکی روان مشاوره آنلاین بگیرم؟
کاهش هزینه های غیر ضروری

با مشاوره آنلاین روانشناسی دیگه نیاز به صرف هزینه هایی مانند بنزین، هزینه رفت و آمد و دیگر هزینه های جانبی برای رفتن به دفتر مشاوره نیست

صرفه جویی در وقت شما

با مشاوره آنلاین وقت شما در ترافیک، رفت و آمد و انتظار در کلینیک های مشاوره تلف نمی شود. حالا از هر جا که هستید جلسه مشاوره برگزار کنید

دسترسی سریع و آسان به مشاور

به راحتی از هر نقطه جهان، فقط با چند کلیک با بهترین مشاورها جلسه مشاوره برگزار کنید

مشاوره صوتی و حتی تصویری

مشاوره روانشناسی آنلاین در ویکی روان از مشاوره تلفنی یا چتی (تایپی) کیفیت و اثر بخشی بسیار بالاتری دارد

سهولت در استفاده

هر کاربر با هر سطح دانشی می تواند در ویکی روان جلسه مشاوره تهیه و در آن شرکت کند (به همراه ویدئوی آموزشی و تیم پشتیبانی)

دیگران از مشاوره آنلاین راضی بودند؟

برای حفظ حریم کاربران از عکس حقیقی آنها استفاده نشده است

ویژگی مشاوره آنلاین در ویکی روان
مشاوره آنلاین

از هر جای دنیا با موبایل یا کامپیوتر در جلسه مشاوره آنلاین حضور پیدا کنید

امکانات زیاد اتاق جلسه

به صورت صوتی و یا تصویری، با بهترین کیفیت با مشاورتان صحبت نمائید

بدون نیاز به نصب نرم افزار

نیاز به نصب هیچ نرم افزاری روی گوشی یا کامپیوتر ندارید. مشاوره ها در سایت برگزار میشوند

پرداخت آنلاین وجه مشاوره

به صورت ریالی یا ارزی از هر جا به صورت آنلاین وجه جلسه را پرداخت کنید

تضمین کیفیت بالای فنی

کیفیت بسیار بالای ارتباط صوتی و تصویری از سراسر ایران و جهان

روانشناسان حرفه ای

تمام مشاورین ویکی روان دارای مدرک عالی تحصیلی و تجربه کار بالا هستند

نهایت امنیت

هیچ سازمان، نهاد، سایت یا فردی به اطلاعات شما دسترس نخواهد داشت

تنوع در خدمت رسانی

می توانید در دسته بندی های بسیار متنوع و بر اساس نیازتان مشاور خود را بیابید

باز هم سوال داری؟

برای آشنایی بیشتر با چگونگی مشاوره روانشناسی آنلاین در ویکی روان حتما به بخش سوالات متداول مراجعه کنید

مشاوره کودک و نوجوان آنلاین در مرکز مشاوره روانشناسی کودک ویکی روان

مشاوره کودک و نوجوان نوعی از خدمات روانشناسی در مرکز مشاوره و روانشناسی ویکی روان است که به طور تخصصی بر روی مشکلات کودکان و نوجوانان تمرکز دارد. مشاوران کودک به درمان اختلالات دوران کودکی کمک می کنند. در مسیر تربیت فرزند، آموزش های لازم را در اختیار والدین قرار می دهند و به طور کلی در جهت افزایش سلامت روان کودکان و نوجوانان قدم بر میدارند. مشاوره کودک آنلاین، به شما کمک می کند تا با فرزندتان رخورد اصولی تری داشته باشید و از اشتباهات و سهل انگاری های آسیب زا در هنگام تربیت آنها بپرهیزید؛ در این صورت می توانید نقش خود را به عنوان والدین به بهترین نحو ایفا کنید و سلامت روحی و روانی فرزندتان را تضمین کنید. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در زمینه مشاوره روانشناسی کودک بدست آورید؛ تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

مشاوره کودک و نوجوان چیست؟

مشاوره روانشناسی کودک، نمونه ای خدمات روانشناختی است که توسط بهترین و مجرب ترین روانشناسان کودک در مشاوره سایت روانشناسی و مشاوره ویکی روان ارائه میشود. در جلسات مشاوره آنلاین کودک و نوجوان، درمانگر کودک را تشویق می کند تا بتواند به راحتی هیجاناتش را ابراز کند. روند مشاوره آنلاین کودک و نوجوان، می تواند در جریان یک بازی رخ دهد. استفاده از بازی یا کارهایی که علاقه و اشتیاق کودک را برمی انگیزد، باعث میشود تا فرزند شما احساس راحتی بیشتری داشته باشد و آنچه که روانشناس درباره نوع رفتار و ابراز هیجان آموزش می دهد را بیشتر یاد بگیرید.

مشاوره کودک یا نوجوان، نوعی از مشاوره است که بر درمان کودکانی که به اختلالات روانی تمرکز دارد. ممکن است کودکان مشکلات روانی و عاطفی مشابه با بزرگسالان را تجربه کنند. مشکلاتی مانند افسردگی کودکان، اضطراب، اختلال استرسی پس از آسیب های روانی و اندوه می باشد. هرچند که ممکن است علائم این مشکلات در کودکان متفاوت باشد.

مشکلات روحی و روانی کودکان ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. این دلایل ممکن است شامل مواردی مانند ملاقات با یک فرد جدید، طلاق، مرگ نزدیکان، سو استفاده، فقر و یا یکسری مشکلات در مدرسه با همسن و سالان خود باشد. کودک درمانی و یا مشاوره کودک آنلاین را می توان توسط کودک، یکی از والدین و یا هر دو یا توسط بیشتر از یک عضو خانواده انجام داد. این موضوع اغلب توسط مشاور و یا درمانگری که متخصص کار با کودکان است انجام میشود.

برای کسب آگاهی بیشتر می توانید مقاله " روانشناسی کودک چیست؟ " را مطالعه کنید.

مشاوره آنلاین کودک و نوجوان

هدف از مشاوره کودک چیست؟

اهداف مهم روانشناسی کودکان این است که به آنها کمک کنیم تا با شیوه بهتری بتوانند با احساسات خود رو به رو شوند، مشکلات را بهتر درک کنند، مهارت های مقابله ای را در خود پرورش دهند و در آخر بتوانند بهترین تصمیم را بگیرند. بهتر است بدانید که جلسات مشاوره کودک انلاین، تنها مختص کودکان نیست و ممکن است دکتر متخصص روانشناسی کودکان، ابتدا سعی کند تا والدین را آگاه سازد و روش های تربیتی مناسب را به آنها آموزش دهد.

مشاوره روانشناسی کودک برای چه کسانی مفید است؟

  1. کودکانی که از مهارت های زندگی و مهارت های اجتماعی به اندازه کافی برخوردار نمی باشند.
  2. آنهایی که با مشکلات سوگ و فقدان والدین روبه رو شده اند.
  3. فرزندانی که مورد سوء استفاده قرار گرفته اند.
  4. کودکانی که با مشکلات روحی مانند افسردگی، استرس و کمبود اعتماد به نفس مواجه می باشند.
  5. کودکانی که به اختلالات دوران کودکی مانند اختلالات رفتاری، اختلالات عصبی، رشدی و بیماری‌های ژنتیکی و کروموزومی مبتلا هستند.

اگر شما هم در فرزند خود علائمی از عصبانیت و  زورگویی مشاهده می کنید می توانید مقاله " مشاوره کودک پرخاشگر چیست؟ " را مطالعه کنید.

جلسات روانشناسی آنلاین کودک چقدر طول می کشد؟

اینکه فرزند شما چند جلسه باید به مشاور کودک و نوجوان مراجعه کند، بستگی به موضوعی دارد که به خاطر آن مراجعه کرده اید. متوسط تعداد جلسات معمولا 5 تا 6 جلسه است و هر جلسه بین 45 تا 60 دقیقه زمان می برد. توجه داشته باشید که پیگیری جلسات مشاوره بسیار اهمیت دارد اما در غیر این صورت نتیجه مورد نظر شما حاصل نمیشود. اما یکسری مشکلات در رابطه با زمانی وجود دارد که شما با فرزندتان به جلسات روان درمانی کودک می روید با خواندن مقاله مشکلات مشاوره کودکان می توانید از یکسری مسائل آگاه شوید و بهتر بتوانید رفتارهای فرزند خود را کنترل کنید.

کودکان از چه سنی می توانند از خدمات مشاوره استفاده کنند؟

تربیت فرزند از همان بدو تولد آغاز میشود. و ممکن است والدین در برخورد با نوزاد خود با چالش های زیادی رو به رو میشود. از این رو روانشناسان کودک می توانند از همان ابتدای تولد به شما کمک می کنند که بهترین شیوه فرزند پروری و روش مشاوره با کودکان را در پیش بگیرید، از نیازهای رشدی فرزندتان آگاه شوید و به سلامت روان او کمک کنید. به همین دلیل در سنین پایین بهتر است که کودکان نمی توانند از خدمات مشاوره بهره مند شوند؛ اما والدین با شرکت در جلسات می توانند به آنها کمک کنند.

به نقل از سایت therapytribe.com :

Child counseling is a type of therapy that focuses on young children, teens, and adolescents with one or more mental illnesses. It also provides aid to youths, who have experienced trauma, and/or who are experiencing a dysfunctional or stressful home environment.

Many of the issues these children face mimic the issues adults face in their day-to-day lives. Some of these common issues include anxiety, depression, and grief. The goal of child counseling, however, is to break down problems into manageable parts, so children can better understand and cope with them.

مشاوره کودک آنلاین

نکات بسیار مهم در رابطه با مشاوره کودک و روش های تربیت فرزندان

خبر خوب این است که حتی اگر فرزندان شما برخی از عادات بد را یاد گرفته باشند، هنوز هم برای تربیت درست دیر نیست. شما می توانید با یادگیری اصول کنترل احساسات خود و شناخت کامل روانشناسی کودک و متودهای صحیح تربیتی، فرزندانتان را برای شکوفایی در اجتماع و زندگی آینده تربیت کنید. تجربه در این زمینه ثابت کرده است که کلید موفقیت در تربیت کودک، تغییر رفتار پدرمادرها است. کافی است با صبر و حوصله راهکارهای تربیتی کودک را به درستی یاد بگیرید و آنها را به کار بگیرید.

راهکارهای روانشناسی کودک و نوجوان:

بسیاری از والدین با لحن های مختلف و به همراه هیجانات متفاوت از قبیل ناراحتی، نگرانی، ترس و یا عصبانیت به دنبال مشورت و یا راه حل هستند. مشاور کودک در دقایق اول صحبت، علاوه بر دلگرمی دادن به آنها، به میزان هیجان آنها دقت می کند و در ان لحظه رسیدن به آرامش را اولویت اصلی می داند. روان شناس کودک خوب به پدرمادرها درمورد چند نکته احساسی به آنها احساس مثبت امنیت و آرامش می دهد.

  • اول اینکه والدین را درک می کند و دلسوز آنها می باشد.
  • دوم اینکه دلسوز کودک است و نیت بدی به سمت کودک ندارد.
  • والدین را به خاطر رفتارهای خوبی که دارند تحسین می کند.
  • در صورتی که برخورد والدین جان کودک را تهدید نکرده است، احساس عذاب نکنند و به این روانشناس اعتماد کنند.

اگر شما هم می خواهید پیش از رفتن به روانشناس تشخیص دهید که آیا فرزندتان سالم است یا نه می توانید مقاله " کودک سالم کیست؟ " را مطالعه کنید.

مشاوره کودک و نوجوان چطور برگزار میشود؟

راه های زیادی برای شرکت در جلسه های مشاوره روانشناسی کودک وجود دارد. در واقع این شرایط شما است که نوع برگزار جلسات مشاوره روانشناسی کودکان را مشخص میکند. اما با پیشرفت تکنولوژی و افزایش سرعت اینترنت، مشاوره آنلاین کودک یکی از به صرفه ترین و راحت ترین راه های برقراری ارتباط با روانشناس کودک است. 

با استفاده از موبایل یا کامپیوتر شخصی میتوانید به راحتی به شکل صوتی و تصویری از سراسر ایران و جهان با مشاور کودک مورد نظرتان ارتباط برقرار کرده و به ساده ترین شکل ممکن یک جلسه مشاوره آنلاین کودک و نوجوان برگزار کنید. اما استفاده از خدمات دیگر مانند مشاوره کودک تلفنی یا حضور در کلینیک های روانشناسی هم یک گزینه ایده آل برای والدین و مربی بچه ها میباشد.

در هر صورت مهم ترین نکته این است که اهمیت مشاوره روانشناسی کودک و نوجوان را درک کرده و برای آینده فرزندتان سرمایه گذاری کنید.

ویکی روان؛ بهترین کلینیک روانشناسی کودک و نوجوان!

امروزه بسیاری از والدین با وجود اهمیت بسیار زیادی که برای سلامت روان فرزند خود قائل هستند، اما به دلایلی مانند مشکلات مالی، کمبود وقت امکان شرکت در جلسات مشاوره حضوری را ندارند و در نتیجه از رفتن به مشاوره روانشناسی کودک، صرف نظر می کنند. این در حالی است که در مرکز مشاوره کودک و نوجوان ویکی روان می توانید از خدمات مشاوره کودک تلفنی در ویکی روان استفاده کنید و از راهنمایی های بهترین روانشناس کودک و نوجوان بهره مند شوید. کیفیت مشاوره تلفنی کودک و نوجوان به همان اندازه مشاوره حضوری می باشد. متخصصان و روانشناسان در مرکز مشاوره کودک آنلاین ویکی روان در خدمت شما هستند تا در این زمینه به شما کمک کنند.

منبع : positivepsychology.com، centerforchildcounseling.org، careersinpsychology.org

مقالات مرتبط