مرکز مشاوره آنلاین قبل از ترک اعتیاد و بعد از ترک اعتیاد به مواد مخدر

کلینیک مشاوره مرکز ترک اعتیاد ویکی روان، با به کار گیری بهترین مشاوران درمان اعتیاد و برگزاری جلسات مشاوره ترک اعتیاد به صورت شبانه روزی خدمات روانشناسی خود را ارائه می دهد.
دکتر روانشناس ترک اعتیاد را انتخاب کنید موضوع مشاوره را انتخاب کنید
محمد رضا سعید فیروزه محمد رضا سعید فیروزه دکترای روانشناسی 5
مهارت ها : مشاوره ازدواج و زوج درمانی درمان استرس و اضطراب مشاوره پیش از ازدواج مشاوره طلاق مشاوره ترک اعتیاد مشاوره خانواده درمان شکست عشقی و روابط اعتماد به نفس و عزت نفس

هزینه 30 دقیقه مشاوره:

100,000 تومان
رزرو جلسه
مهناز شاه مرادی مهناز شاه مرادی دکترای روانشناسی 5
مهارت ها : مشاوره پیش از ازدواج درمان استرس و اضطراب درمان افسردگی مشاوره جنسی و سکسولوژی مشاوره ازدواج و زوج درمانی درمان وسواس مشاوره ترک اعتیاد روانشناسی سلامت مشاوره درمان خیانت

هزینه 15 دقیقه مشاوره:

75,000 تومان
رزرو جلسه
بهشته طهماسبی زاده بهشته طهماسبی زاده مشاور روانشناس 5
مهارت ها : درمان استرس و اضطراب درمان افسردگی مشاوره ترک اعتیاد درمان وسواس مشاوره خودشناسی

هزینه 15 دقیقه مشاوره:

54,000 تومان
رزرو جلسه
سمیه بهاروند سمیه بهاروند مشاور روانشناس 5
مهارت ها : مشاوره پیش از ازدواج درمان استرس و اضطراب مشاوره جنسی و سکسولوژی مشاوره ازدواج و زوج درمانی مشاوره ترک اعتیاد درمان شکست عشقی و روابط هیپنوتیزم درمانی

هزینه 30 دقیقه مشاوره:

100,000 تومان
رزرو جلسه
چرا از ویکی روان مشاوره آنلاین بگیرم؟
کاهش هزینه های غیر ضروری

با مشاوره آنلاین روانشناسی دیگه نیاز به صرف هزینه هایی مانند بنزین، هزینه رفت و آمد و دیگر هزینه های جانبی برای رفتن به دفتر مشاوره نیست

صرفه جویی در وقت شما

با مشاوره آنلاین وقت شما در ترافیک، رفت و آمد و انتظار در کلینیک های مشاوره تلف نمی شود. حالا از هر جا که هستید جلسه مشاوره برگزار کنید

دسترسی سریع و آسان به مشاور

به راحتی از هر نقطه جهان، فقط با چند کلیک با بهترین مشاورها جلسه مشاوره برگزار کنید

مشاوره صوتی و حتی تصویری

مشاوره روانشناسی آنلاین در ویکی روان از مشاوره تلفنی یا چتی (تایپی) کیفیت و اثر بخشی بسیار بالاتری دارد

سهولت در استفاده

هر کاربر با هر سطح دانشی می تواند در ویکی روان جلسه مشاوره تهیه و در آن شرکت کند (به همراه ویدئوی آموزشی و تیم پشتیبانی)

دیگران از مشاوره آنلاین راضی بودند؟

برای حفظ حریم کاربران از عکس حقیقی آنها استفاده نشده است

ویژگی مشاوره آنلاین در ویکی روان
مشاوره آنلاین

از هر جای دنیا با موبایل یا کامپیوتر در جلسه مشاوره آنلاین حضور پیدا کنید

امکانات زیاد اتاق جلسه

به صورت صوتی و یا تصویری، با بهترین کیفیت با مشاورتان صحبت نمائید

بدون نیاز به نصب نرم افزار

نیاز به نصب هیچ نرم افزاری روی گوشی یا کامپیوتر ندارید. مشاوره ها در سایت برگزار میشوند

پرداخت آنلاین وجه مشاوره

به صورت ریالی یا ارزی از هر جا به صورت آنلاین وجه جلسه را پرداخت کنید

تضمین کیفیت بالای فنی

کیفیت بسیار بالای ارتباط صوتی و تصویری از سراسر ایران و جهان

روانشناسان حرفه ای

تمام مشاورین ویکی روان دارای مدرک عالی تحصیلی و تجربه کار بالا هستند

نهایت امنیت

هیچ سازمان، نهاد، سایت یا فردی به اطلاعات شما دسترس نخواهد داشت

تنوع در خدمت رسانی

می توانید در دسته بندی های بسیار متنوع و بر اساس نیازتان مشاور خود را بیابید

باز هم سوال داری؟

برای آشنایی بیشتر با چگونگی مشاوره روانشناسی آنلاین در ویکی روان حتما به بخش سوالات متداول مراجعه کنید

مشاوره درمان اعتیاد

روانشناس و مشاور ترک اعتیاد سعی بر این دارد تا بیماری ها و مشکلات روانی فرد معتاد را تشخیص می دهد و با بررسی وضعیت جسمانی و روانی فرد برای درمان بهتر و موثر تر او اقدام می کند. البته با توجه به نقش خانواده در فرآیند درمان اعتیاد و حتی جلسات مشاوره و آموزش برای خانواده فرد بیمار مهم و ضروری می باشد.

مشاور ترک اعتیاد، در طول جلسات مشاوره فردی و گروهی سعی دارد تا انگیزه فرد برای رهایی از این بیماری و احتمال عود بیماری و بازگشت فرد به سمت مواد مخدر را کاهش دهد. در جلسه های مشاوره با کمک جدیدترین روش ها و تکنیک های عملی دلایل و انگیزه فرد نسبت به مصرف مواد مخدر را ریشه یابی می کند و سپس به درمان آن می پردازد.

مشاوره اعتیاد آنلاین، در مرکز درمان ترک اعتیاد ویکی روان:

بدون شک استفاده از مشاوره ترک اعتیاد به مواد مخدر یا مشاوره تلفنی، ترک بسیار دشواری است و اکثر نتیجه خوبی ندارد. روش های زیادی از جمله روش های دارویی و بدون استفاده از دارو برای درمان اعتیاد معرفی شده است، که شروع درمان ترک اعتیاد، بدون آمادگی فکری و روانی کارایی ندارد، و فرد معتاد دیر یا زود دوباره به مصرف مواد مخدر روی می آورد. در بساری از مواقع فرد نمی تواند فشارهای سیکل درمانی خود را تحمل کند. به همین علت مشاوره ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره تلفنی ترک مواد مخدر می تواند بسیار به افرادی که به مصرف مواد مخدرعادت دارند؛و از همه مهمتر به خانواده های آنها کمک می کند.

نقش مشاور در فرآیند ترک اعتیاد چیست؟

مشاور اعتیاد، سعی در آموزش خانواده و شخص معتاد با استفاده از به کار گیری مهارت ها و شیوه های صحیح ارتباطی و انگیزشی سعی دارد تا در ابتدا انگیزه ترک مواد مخدر را در فرد معتاد به وجود می آورد؛ تا احتمال بازگشت به مصرف مواد مخدر را در طول درمان کاهش دهد.

ما در این قسمت از مرکز ترک اعتیاد آنلاین ویکی روان، به بررسی کامل موضوعات مشاوره اعتیاد پرداخته ایم. شما می توانید برای مشاوره اعتیاد در تهران، اصفهان، رشت، شیراز، کرمانشاه، مشهد و ... به مشاوره روانشناسی آنلاین ویکی روان مراجعه کنید و از راهنمایی های بسیاری از روانشناسان و متخصصان مرکز مشاوره ویکی روان بهره مند شوید.

اعتیاد چیست؟ (علل های مختلف گرایش به مواد مخدر و روان گردان)

اعتیاد یک نوع اختلال رفتاری است و به زبان ساده تر می توان آن را عادت کردن، خو کردن و وابستگی به چیزی مخصوصا مواد مخدر تعریف کرد، که به علت افراط در استفاده به وجود می آید. شایع ترین مواد مخدری که در میان جوانان مصرف بالایی دارد؛ می توان به ماده مخدر گل، حشیش، روئین، مورفین، تریاک، شیره، شیشه، متادون، ترامادول و... اشاره داشت. شاید تا کنون دلایل بسیار زیادی برای اعتیاد  نام برده شده است؛ اما سوال اصلی این است که چرا باز هم به اعتیاد روی می آورند؟

مشاوره ترک اعتیاد به مواد مخدر، روندی است که در آن مشاوران ترک اعتیاد، به فرد مصرف کننده کمک می کنند که راحت تر و به شیوه اصولی اقدام به درمان اعتیاد کنند. برای تعریف اعتیاد می توان گفت که معتاد شدن یا همان خوگری حالتی است که در آن شخص به علت روانی یا مصرف مواد شیمیایی و یا به طور طبیعی دچار ضعف اراده در کنترل تکرار اعمال خود می شود. سایت ویکی روان، بزرگ ترین مرکز ترک اعتیاد آنلاین است، که با بکارگیری روش های اصولی به درمان قطعی این مشکل کمک می کند.

درمان ترک اعتیاد، از طریق روش های نوین روان درمانی:

معتاد شدن، وابستگی به مواد مخدر و  یا همان (خوگری)، حالتی می باشد که در آن شخص به علت روانی یا مصرف مواد شیمیایی و یا طبیعی دچار ضعف اراده در کنترل تکرار اعمال خود میشود. هر چند که ضعف اراده فی نفسه بیماری نیست ولی به علت تاثیراتی که بر سیستم عصبی مرکزی می گذارد، یک بیماری محسوب میشود و این مشکل با ایجاد اختلال در کنترل بر سیستم عسبی باعث تکرار آن می شود. بیماری اعتیاد مدارهای عصبی مربوط به نظام پاداش، انگیزش و حافظه را در مغز دچار اختلال می کند و باعث بروز آسیب های اجتماعی و روانی میشود. در ادامه این مطلب از مرکز مشاوره و روانشناسی ویکی روان با ما همراه باشید؛ تا با راه های پیشگیری از ترک اعتیاد بیشتر آشنا شوید.

برخی از مشکلات رفتاری افراد معتاد:

 • کاهش اعتماد به نفس
 • عدم انجام مسئولیت در محل کار یا خانواده
 • مشکلات مالی غیر قابل توجیه
 • از دست دادن کار

با توجه به گفته ی therapytribe

There are many misconceptions about what addiction is, making it a highly misunderstood condition. Many believe addiction is a sign of moral weakness, and that stopping the addictive behavior is simply a matter of willpower. Scientific studies have proven this is not the case and have proven that certain structural changes in the brain make recovering from addiction much more challenging. Another common misconception is that all people who use drugs or alcohol regularly are addicted, and that being “addicted” describes being physically dependent on a substance. In reality, addiction is not that simple. Some people who use drugs and alcohol regularly are not addicted, and others who are addicted may not be physically dependent on the substance.

مشاوره اعتیاد آنلاین

برای مشاوره ترک اعتیاد، چه باید کرد؟

بدون استفاده از مشاوره و درمان اعتیاد و کمک گرفتن از بهترین روانشناس برای ترک مواد مخدر، رهایی از این بیماری خانمان سوز بسیار دشوار می باشد و نمی تواند شما را به نتیجه درستی برساند. روش هایی زیادی برای درمان اعتیاد وجود دارد مانند روش های دارویی و بدون استفاده از دارو که برای شروع درمان ترک معتادی کاربرد هر کدام از این راه ها بدون آمادگی فکری و روانی کار بیهوده ای می باشد؛ و فرد معتاد دیر یا زود دوباره به مصرف مواد مخدر روی می آورد. به همین علت مشاوره اعتیاد اینترنتی می تواند به بسیاری از کسانی که به این بیماری قابل درمان دچار هستند، کمک کند.

مهم ترین وظایف مشاور ترک اعتیاد:

 • حمایت روانی از بیمار در حین دارو درمانی
 • شناسایی مشکل و بررسی ریشه های اصلی آن
 • مدیریت کردن تست های دوره ای اعتیاد
 • ادامه مشاوره بعد از اتمام دوره درمان

مشاوره ترک اعتیاد آنلاین؛ (موثرترین راه برای بهبود درمان اعتیاد)

مشاوره اعتیاد اینترنتی، یک بخش مهم از پروسه درمان ترک اعتیاد می باشد. در واقع می توان گفت که فرد بیمار برای بازیابی و ریکاوری روانی نیاز به مشورت کردن مسمتر در حین درمان دارویی دارد. از آن گذشته، روند روانشناسی ترک اعتیاد بعد از دوره درمان نیز ادامه دارد؛ زیرا تجربه ثابت کرده افرادی که با این مشکل دسته و پنجه نرم می کنند؛ پس از ترک مواد مخدر به علت مشکلات روحی و روانی، امکان دارد که دوباره به سمت مواد مخدر و یا الکل جذب شوند و یا حتی شدیدتر از قبل دچار این مشکل شوند.

مهم ترین نقش مشاور در فرآیند ترک اعتیاد و درمان آن

مشاور اعتیاد آنلاین، سعی در آموزش خانواده و شخص معتاد با استفاده از به کارگیری مهارت ها و شیوه های صحیح ارتباطی و انگیزشی سعی دارد تا در ابتدا انگیزه ترک مواد مخدر را در فرد مبتلا شده به وجود بیاورد. که احتمال بازگشت فرد به مصرف مواد مخدر را در طول درمان و حتی پس از خوب شدن کاهش دهد. بهترین پیشنهاد به شما مرکز ترک اعتیاد آنلاین ویکی روان می باشد؛ زیرا روانشناسان مجرب این مجموعه از اصولی ترین روش ها برای ترک مواد مخدر استفاده می کنند.

به نقل از  ویکی پدیا در رابطه با درمان ترک اعتیاد:

ترک اعتیاد به مواد مخدر به روند درمان روانی یا پزشکی اعتیاد به مواد مخدر مانند تریاک، هروئین، کوکائین، برخی داروها و الکل اطلاق می‌شود.[۱] بنا بر تعریف اداره خدمات مواد مخدر و بهداشت روانی آمریکا در سال ۲۰۱۰ میلادی، که بر اساس تجربیات کسانی که خود را از چنگال اعتیاد رها کرده‌اند بنا شده‌است، تعریف ترک اعتیاد (بهبودی از اعتیاد) به شرح زیر است: «بهبودی یک فرایند تغییر است که از طریق آن افراد برای به دست آوردن سلامت و رفاه و آسایش خود و به دست گرفتن اختیار زندگی تلاش کرده و سعی می‌کنند تا همه امکانات و قابلیت‌های بالقوهٔ خود را مجدداً به دست آورند.»

در سراسر دنیا مراکزی برای ترک افراد معتاد به انواع مواد مخدر و یا حتی اعتیاد های دیگر از قبیل اینترنت و... وجود دارد این مراکز در اکثر نقاط دنیا در حال فعالیت می‌باشند از جمله مهمترین این مراکز در کشور های مختلف میتوان به مرکز باز پروری action on you در فلوریدا امریکا you are good در کانادا gonzalez در برزیل Michelle در آلمان و... اشاره کرد اما در کشورهای اطراف افغانستان و پاکستان که مرکز عمده فعالیت و توزیع مواد مخدر میباشد این کمپ ها بسیار زیاد هستند و بیشتر از مناطق دیگر جهان دیده میشود که از جمله این کشورها ایران و تاجیکستان و قرقیزستان و روسیه میباشند.

مشاوره ترک اعتیاد انلاین

کلینیک روانشناسی و مشاوره ویکی روان؛ بهترین مرکز ترک اعتیاد آنلاین:

اگر به هر دلیل شکست در رهایی اعتیاد را تجربه کرده اید، بهتر است این فرصت دوباره را به خود بدهید. ناامیدی، افسردگی و نگرانی شما را از بابت وجود علل عدم ترک اعتیاد موضوعی قابل درک می باشد. اما بهتر است بدانید که همه ی اینها با مراجعه به یک مرکز مشاوره و روانشناسی ترک اعتیاد این بیماری به راحتی قابل درمان است. شما می توانید با مراجعه به سایت ویکی روان که یک مرکز ترک اعتیاد آنلاین معتبر و مناسب می باشد؛ شما به کمک آن می توانید تجربه ترک اعتیاد موفق، مشکلات و آسیب‌های ناشی از رها کردن را در خود حل کنید. تنها کافی است تا کمی انگیزه داشته باشید و به سمت بهترین مرکز مشاوره اعتیاد آنلاین گام بردارید.

علائم و نشانه های اعتیاد:

 • مقاوم تر شدن
 • وسوسه ی مصرف
 • افزایش مصرف
 • بروز نشانه های خماری

مشاوره اعتیاد آنلاین، در سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان:

اغلب بیماران مبتلا به اعتیاد، از پیشینه روانی مناسبی برخوردار نمی باشند؛ زیا اغلب آنها شناخت کافی از شرایط خود ندارند. به طوری که اکثر آنها با ورود به دنیای اعتیاد به صورت کاملا ناآگاه اقدام به تشدید علائم و بیماری زمینه ای خود می کنند. در نظر داشته باشید که بهترین مشاوره اعتیاد آنلاین، با بررسی شرایط و موقعیت های شما درمان را شروع می کنند و به صورت مرحله ای و آگاه پی می برند. ما می توانید در سایت ویکی روان از مشاوره ترک اعتیاد، با حرفه ای ترین روانشناس ها بهره مند شوید.

کیلینیک روانشناسی ویکی روان، توانسته به طور کامل به موضوعات مشاوره اعتیاد بپردازد. یکی از مخرب ترین مواد مخدر شیشه می باشد؛ شما می توانید برای مشاوره ترک اعتیاد شیشه به بزرگ ترین روانشناسان سایت ویکی روان مراجعه کنید. مشاوره آنلاین اعتیاد یکی از بهترین خدمات سایت ویکی روان برای افرادی می باشد که به این بیماری دچار می باشند و می خواهند به صرت اصولی درمان اعتیاد را دنبال کنند.

در جلسات مشاوره کلینیک ترک اعتیاد، چه موضوعاتی مطرح میشود؟

امروزه اکثر متخصصان سعی دارند تا در هر زمینه درمانی بهترین و جدیدترین روش های درمان را برای بیماران در پیش بگیرند. گروه درمانی یکی از روش هایی است که جدیدا روانشناسان برای درمان های مختلف از این روش استفاده می کنند. درمورد مباحث گروه درمانی اعتیاد در کلینیک تخصصی ترک اعتیاد ویکی روان، برای بسیاری از افراد موثر می باشد. موضوعات جلسه گروه درمانی اعتیاد با توجه به مراحل ترک اعتیاد متفاوت می باشد.

اگر به هر صورتی درمان ترک اعتیاد ناموفق را تجربه کرده اید؛ ناامیدی، افسردگی و نگرانی شما از بابت ترک اعتیاد ناموفق کاملا قابل درک می باشد. اما در نظر داشته باشید که تمام این مشکل با مراجعه به یک مرکز مشاوره و ترک اعتیاد خوب قابل درمان است. شما می توانید با مراجعه به یک کلینیک مناسب، علاوه بر تجربه ترک اعتیاد مشکلات و آسیب های ناشی از ترک را درمان کنید. سایت ویکی روان بهترین مرکز مشاوره و ترک اعتیاد و ارائه دهنده پزشک انلاین ترک اعتیاد در کشور می باشد.

منابع : wikipedia ، iran.un.org ، bccc.edu، ottawa.edu، counseling.org

مقالات مرتبط